TAK BęDZIE WYGLąDAł TEATR TELEWIZJI W NOWEJ TVP. JANDA, UMER I POżEGNANIE Z PIS-EM

Od siedemdziesięciu lat Teatr Telewizji daje możliwość poznawania polskiej sztuki teatralnej za pośrednictwem ekranu. Fani tego formatu zapewne zachodzili w głowę, jak po wielkim przewrocie w mediach publicznych, będzie wyglądał ten format, bo w ostatnich latach nie było o nim zbyt głośno. Nowa dyrekcja Teatru Telewizji nie ukrywa, że ma wobec “największej sceny świata” ambicje znacznie większe, niż swoim poprzednicy.

Nowa odsłona, nowa godzina, nowe logo - od tych właśnie słów rozpoczęła się konferencja prasowa opowiadająca o zmianach w Teatrze Telewizji. Jednak nowości można wyliczyć znacznie więcej. Na scenach Teatru Telewizji pojawią się również nowe twarze (albo lepiej - dawno niewidziane) i premierowe spektakle. Mało tego - nowa dyrekcja teatru i jego twórcy chcą dać też widzom inną niż dotychczas energię. O co chodzi? 

Zobacz także

Co z Teatrem Telewizji po zmianach w TVP? 

Już 6 maja na antenie TVP 1 pojawi się pierwszy nowy, odświeżony spektakl Teatru Telewizji. Jakie twórcy mają plany wobec tego kultowego projektu? Nowy dyrektor TT nie ukrywał, że pracy wokół “największej sceny świata” było co niemiara. 

- Teatr Telewizji, to jest marka, która ma około siedemdziesięciu lat, ale z całym szacunkiem dla ludzi, którzy pracowali, pracują od dawna, w ostatnich latach, można powiedzieć, że Teatr Telewizji stał się skansenem - powiedział dyrektor Teatru Telewizji Michał Kotański na konferencji prasowej poświęconej TT. - On nie uczestniczył intensywnie żywo w polskim życiu teatralnym - dodał. 

Redakcja poleca

Koniec Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Imprezę TVP chce przygarnąć inne miasto

Co dziś robi Olga Borys? Kiedyś była ulubienicą widzów TVP

Zdaniem nowego dyrektora Teatr Telewizji przez ostatnie osiem lat był nieco zaniedbany: - TVP jest korporacją, w której pracuje około trzech tysięcy osób, korporacje, w której z tego co widzę, pewne patologie były w ostatnich latach starannie pielęgnowane - mówił dalej Kotański. - Zmiana tego wymaga bardzo dużej energii, ale staramy się i robimy to - dodał.

- Z tego co widzę, w dokumentach w ostatnich latach te budżety na Teatr Telewizji były bardzo skromne. Wiem, że istnieje takie przekonanie, że Kurski dawał dużo pieniędzy, ale wygląda na to, że dawał tam, gdzie my to się opłacało politycznie. Teatr Telewizji nie miał dużo pieniędzy - zdradził dyrektor teatru.

Teatr Telewizji 2024. Gdzie i kiedy oglądać? 

Wiosenny program Teatru Telewizji zacznie się od spektaklu, który na deskach teatrów pojawił się w 2018. Jednak specjalnie na życzenie TVP został zarejestrowany tak, by mógł być wyemitowany w telewizji. Mowa o “Zapiskach z wygnania”, w których będziemy mogli podziwiać dawno niewidzianą w TVP Krystynę Jandę. Spektakl wyreżyserowała również niewidziana od dawna na Woronicza Magdalena Umer

Jednak wyjątkowych momentów na ekranach będzie znacznie więcej. TT przygotowało widzom aż cztery premierowe spektakle. Gdzie i kiedy można je obejrzeć? Teatr Telewizji będzie emitowany w poniedziałki o godzinie 20:30 na TVP 1. Wyjątkiem będzie emisja spektaklu zaplanowanego na 27 maja, który rozpocznie się wyjątkowo pół godziny wcześniej. 

“Zapiski z wygnania” - 06 maja 2024, godz. 20:30, TVP 1 

“Powiem wam, jak zginął” - 13 maja 2024 godz. 20:30, TVP 1

“Cudzoziemka” - 20 maja 2024, g. 20:30, TVP 1 

“W maju się nie umiera” - 21 maja, godz. 20:00, TVP Kultura

“1989” - 27 maja 2024, g. 20:00 NA ŻYWO, TVP 1

Źródło: Radio ZET

Nie przegap

2024-04-29T18:18:23Z dg43tfdfdgfd