MEMY NA DOBRY URLOP, CZYLI BEKA NA WAKACJACH NAD BAłTYKIEM 2024. TAK NAD MORZEM ODPOCZYWAJą GRAżYNA I JANUSZ. POLACY NA WAKACJACH NA WESOłO

Wakacje nad Bałtykiem i lato na plaży. Dla jednych - m.in. licznych celebrytów - obiekt pożądania, dla innych śmiechu. Dlaczego tak bardzo lubimy śmiać się z wakacji nad Bałtykiem? Odpowiedzi poszukajmy w memach, które pokazują "całą prawdę o tym, jak wygląda lato nad polskim morzem". Pośmiejmy się razem!

Urlop nad Bałtykiem - memy mówią prawdę?

Niewątpliwie wakacje nad Bałtykiem nie należą do tanich, ale przecież dokładnie to samo można powiedzieć o wakacjach w górach.

Urlopy za granicą z pewnością pozostawią sporo wrażeń, ale czy na pewno będą lepsze niż relaks nad polskim morzem? Tu zdania są podzielone, zwłaszcza, że - gdy dobrze zaplanujemy urlop np. we Władysławowie, to nie zrujnujemy swoich domowych budżetów.

Dlaczego Polacy śmieją się z wakacji nad Bałtykiem?

Lubimy obśmiewać urlopowiczów nad polskim morzem z różnych powodów. Czasami bywa to zazdrość...

Kapryśna pogoda w wakacje. Bałtyk słynie z dość chłodnego klimatu, zwłaszcza w porównaniu z popularnymi miejscami wakacyjnymi na południu Europy. Często zdarza się, że polscy turyści spędzają czas nad Bałtykiem w chłodniejszych warunkach, co może być powodem do żartów i humorystycznych komentarzy.

Turystyczna infrastruktura nad Bałtykiem nie jest na takim samym poziomie jak w popularniejszych miejscach turystycznych za granicą. Warto jednak zauważyć, że część miejscowości sukcesywnie poprawia ofertę rozrywkową i atrakcje, a także rozwija się. W pamięci zostają jednak wrażenia sprzed lat, co może prowadzić do kpin z wyboru Bałtyku jako destynacji wakacyjnej.

LABEL W kulturze polskiej istnieją pewne stereotypy związane z wakacjami nad Bałtykiem. Niektórzy mogą uważać, że wyjazd nad Bałtyk jest mniej ekskluzywny lub bardziej przeciętny w porównaniu z wyjazdem za granicę lub do innych popularnych polskich kurortów (m.in. w górach).

Najśmieszniejsze MEMY o wakacjach nad Bałtykiem

Zobacz galerię

Jak z Trójmiasta dojechać plażę?

Po Trójmieście poruszamy się SKM - Szybką Koleją Miejską. Z przystanków możemy dojść na wybraną plażę (tak będzie np. w Sopocie) lub dojechać tramwajem lub autobusem.

W Gdańsku na plażę dojedziemy autobusem lub tramwajem:

  • plaża w Brzeźnie: tramwajowa linia 3, 5, 63; autobusowa linia 148
  • plaża w Jelitkowie: tramwajowa linia 4, 6, 8, autobusowa linia 117, 227
  • plaża w Stogach: tramwajowa linia 8, 9

Z Gdyni dojedziemy na plaże w Śródmieściu, Orłowie, Babich Dołach, czy sąsiedniej gminie Kosakowo - Rewie, Mechelinkach. Wystarczy wsiąść do odpowiedniego autobusu. Tu wybieramy linie:

  • plaża w Rewie - linia 365, linia N65,
  • Babie Doły Plaża - linia 109.

Na czas wakacji szkolnych, w Gdyni uruchomione zostaną też linie sezonowe – M, 326 i 365 oraz Śródmiejski meleks i Orłowski meleks.

ZOBACZ TEŻ: Oto najlepsze MEMY o komunikacji miejskiej. "Sauna za darmo", awarie co chwilę i ogromny tłok. Znacie to?

Z Gdyni wyjedziemy również autobusami PKS - lub prywatnymi liniami - na plażę we Władysławowie, Chałupach, Jastarni, Juracie i Helu. To połączenia bezpośrednie. Można także skorzystać z pociągów PKP (SKM dojedziemy tylko do Redy).

Na bałtyckie plaże Półwyspu Helskiego lepiej nie jechać własnym samochodem. Zwłaszcza w weekendy, gdy ruch na drodze 216 (Reda - Hel) gwałtownie wzrasta. Kluczowy jest odcinek Władysławowo - Chałupy (ok. 8 km), którego pokonanie w wakacje potrafi zając nawet ponad godzinę.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

2024-06-29T05:01:06Z dg43tfdfdgfd